خلاصه ای از سی دی حس"همسفر طاهره"
چهارشنبه 24 آذر 1395 ساعت 10:53 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر صدیقه | ( نظرات )
به نام خدا


حس،  اولین نقطه شروع بکارگیری قوه عقل است؛ حس در انسان می‌تواند به او قدرت حرکت بدهد و یا قدرت حرکت را از او بگیرد، حس‌ها به دو دسته، مثبت و منفی تقسیم می‌شوند.
اکثر انسان‌ها می‌خواهند که درونشان حس‌های  مثبت باشد تا بتوانند حرکت کنند و از زندگی خود لذت ببرند، ولی آیا با حرف امکان‌پذیر است؟ خیر

انسان برای رسیدن به هر چیز باید یکسری آموزش‌هایی ببیند و به دانایی و آگاهی‌هایی دست بیابد و گاهی چیزهایی را تجربه کند. برای درک بهتر از آن، من تا زمانی که تاریکی را ندیده باشم چگونه می‌توانم معنا و مفهوم روشنایی را درک و حس کنم .
پس جهان خاکی بر مبنای اضداد بنا شده است و من با داشتن نیروی اختیار، خودم تاریکی را انتخاب کردم و وارد آن شدم و وقتی از آن خارج شدم می‌توانم درک بهتری از روشنایی داشته باشم ولی برای خروج من از تاریکی، باید اول یک خواسته در درونم به وجود بیاید مبنی بر اینکه من می‌خواهم از تاریکی به‌طرف نور بروم.

پس اولین قدم برای حرکت یک خواسته است زمانی که توسط خودم در درون خودم یک خواسته قوی و محکمی به وجود آمد آن زمان اذن و یا فرمان صادر می‌شود؛ حال زمانی که اذن و یا فرمان صادر گردید خواسته‌ها شروع می‌کنند به اینکه شرایط را برای من به وجود آورند و پس از صدور فرمان آن خواسته به انجام می‌رسد حالا چه خواسته من معقول باشد و چه غیرمعقول، فرقی ندارد خواسته‌ها موظف‌اند که شرایط را فراهم کنند تا وقتی‌ که فرمان صادر شد آن را عملی کنند.

گروهی بر این باور هستند که شرایط بیرونی سبب شده،  که یکسری مشکلات و گرفتاری‌هایی در زندگی افراد به وجود بیاید، مثل شرایط محیطی، اجتماع، خانواده یا دوست، در صورتی که کنگره معتقد است هر مطلبی دو سر دارد
1- یکی بیرون (محیط، جامعه،  خانواده، ...) که این‌ها می‌شوند بستر.
2-یکی درون (خواسته).

که اگر من درونم خواسته نباشد اگر عالم و آدم هم جمع شوند نمی‌توانند مرا به کاری وادار کنند.
حال برای درک بهتر از موضوع مثالی می‌زنیم که بهتر بتوانیم آن را درک کنیمخواسته‌های نامعقول همانند آن ذرات و براده‌های آهن هستند که این ذرات در درون  انسان‌ها وجود دارد و شرایط که از عوامل بیرونی است مانند آن آهن‌ربایی است که در محیط قرار دارد

حال زمانی که ذرات  آهن تحت  تأثیر  آهن‌ربا قرار می‌گیرند یک نیرویی به وجود می‌آید که این نیرو همان حس است و آن کشش و جاذبه‌ای که بین آهن‌ربا و ذرات آهن به وجود می‌آید دقیقاً همان حسی است که بین افراد برای انجام دادن و یا انجام ندادن به وجود می‌آید

ولی وقتی من تزکیه و پالایش کنم یعنی درونم را خالی از ذرات ناخالص آهن کرده‌ام و در این شرایط اگر آهن‌ربا وارد محیط شود آن جاذبه و کشش و حس به وجود می‌آید پس من باید آن ذرات ناخالص را از درون خود خارج کنم و یا جنس آن ذرات را تغییر دهم و از چیزی به چیز دیگری تبدیل کنم، یعنی ذرات آهن تبدیل شوند به ذرات مس که دیگر جذب آهن‌ربا نشود  و ذرات تحت تأثیر میدان مغناطیس یا آهن‌ربا قرار نمی‌گیرند و دیگر فرد در خود نیازی احساس نمی‌کند اگر من بخواهم به‌زور خودم را از این جاذبه دور نگه دارم  در آخر خسته می‌شوم و این‌که من با فشار و یا زور نخواهم که کاری را انجام ندهم درمان محسوب نمی‌شود.

معنا و مفهوم واقعی درمان، نبود کشش و واکنش نسبت به آن موضوع است. اکنون برای خارج کردن  یا عوض کردن این ذرات اول باید آن ذرات را خوب بشناسم و بدانم که این ذرات چگونه عمل می‌کنند اگر این آگاهی را داشته باشیم قادر به عوض کردن ذرات هستم

من باید بدانم که در هر محیطی هم ذرات منفی و هم مثبت وجود دارد پس درون من نیز همین‌گونه است و این قانون که گفته می‌شود هر چیزی هم جنس خود را جذب می‌کنند و از جذب شدن و فشرده شدن  تعداد زیادی هم نوع خود،  تشکیل یک سیستم یا ساختار  می‌دهند  اگر این ذرات منفی باشد، ساختار نیز منفی است و اگر ذرات مثبت باشد ساختار نیز  مثبت است ولی در هر دو صورت ساختار به وجود می‌آید و این ساختار یک سیستم متحد و یکپارچه است و در پی یک هدف خاصی هستند و در اوایل که ساختاری به وجود می‌آید شاید قوی نباشد ولی به مرور زمان قوی و قویی‌تر می‌شود.

مهم‌ترین مسئله این است که من قادر به دیدن این ذرات نیستم  و نمی‌دانم که چه کار کنم ولی ذرات خودشان می‌داند که چکار می‌کنند و برای خود روش‌ها و حقه‌هایی دارند که به وسیله این حقه‌ها سعی می‌کنند فرماندهی عقل را به دست بگیرند و اگر توانستند فرمان عقل را به دست بگیرند می‌توانند خواسته‌هایشان را اجرا کنند حالا من از کجا می‌توانم تشخیص بدهم که درون من این ساختار وجود دارد یا خیر؟
زمانی که می‌خواهم کاری را انجام بدهم و چیزی مانع من می‌شود. مثال می‌خواهم کنگره بروم، نمی‌گذارد، حال با آن ساختاری که در درون من به وجود آمده است و با حقه‌هایی که به کار برده به خواسته‌هایش رسیده است.

عقل من به دلیل عدم شناخت و آگاهی و دانایی سال‌ها فرمان غلط را صادر  کرده و آن فرمان اجراشده و با هر فرمانی که اجرا شده است مقداری انرژی به حساب آن ساختار واریز شده است گفته شد که چه ساختار مثبت باشد و چه منفی، فرقی نمی‌کند در هر صورت با به انجام رساندن آن فرمان‌ها، ساختارها شارژ می‌شوند و هر بار که این انرژی‌ها به آن حسابشان ریخته می‌شود ساختارها در درون من  قوی و قویی‌تر می‌شوند؛ و با گذشت سال‌ها  تبدیل به یک ساختار عظیم و نیرومند و قوی شده است.

حال امکان ندارد که من بتوانم این ساختار را منهدم کنم یا از بین ببرم من تا حالا ضد ارزش‌های زیادی را انجام داده‌ام آیا حالا که راهنما مرا متوجه ضد ارزش‌ها و ارزش‌ها کرده است و اکنون که می‌دانم با انجام کارهای ضد ارزش چقدر به خودم آسیب‌زده و  می‌زنم، آیا برایم این امکان وجود دارد که از حالا  به بعد کار ضد ارزشی انجام ندهم؟
خیر امکان ندارد و این‌گونه نیست که تا من اراده کنم و خواستم بتوانم همه‌چیز را در آن واحد تغییر دهم همان‌طور که سال‌ها زمان برد تا این ساختار ساخته‌شده و سال‌به‌سال قوی و قویی‌تر شد برای از بین بردن آن‌هم نیاز به زمان است و سیستم منفی در درون انسان مثل مافی‌ها است که اگر داخل گروهشان شوی خارج شدن از آن به  راحتی امکان‌پذیر نیست و ممکن است که خودت و خانواده‌ات را تهدید کنند و مورد آزار و اذیت قرار دهند و یا خودت را بکشند این یک قانون است.

کسی که سال‌ها در مسیر تاریکی‌ها حرکت کرده و سال‌ها اعتیاد داشته و کارهای ضد ارزشی انجام داده است و دارای یک ساختار عظیم  و نیرومندی شده است و این ساختار تمام ذهن و تفکر و روح، احساس و جسم او را تحت نفوذ خود قرار داده است حالا اگر فرد بخواهد مسیرش را به طرف ارزش‌ها کج کند آن نیروها ساکت نخواهد نشست و جلو او را خواهند گرفت و می‌گویند کجا می‌خواهی بروی؟
من باید بدانم که این ساختاری را که در درونم، سال‌ها بوجود آورده‌ام قابل منهدم شدن نیست فقط باید یکسری چیزها را تغییر داده و تبدیل به چیز دیگری کنم و یکسری از آن‌ها هم جدا سازی می‌شوند و می‌روند. اگر من این ساختارها را در درون خودم احساس کنم می‌توانم آن را تغییر دهم و ساختارها خود را این‌گونه نشان می‌دهند و نشانه‌ی وجود ساختار منفی در سفر اول این است  که مانع رفتنمان به سر کلاس می‌شود و هزار مانع در ذهنمان ایجاد می‌کند که به جلسه نرویم و چون ساختارمان قوی است قادر است در آن واحد در احساسمان اختلال ایجاد کند و در ما احساس ترس، خشم، بدبینی، عدم اعتمادبه‌نفس، عدم امنیت را بوجود آورد چون انرژی زیادی دارد قادر به انجام هر عملی است و می‌تواند حس مرا به‌ راهنمایم نیز تغییر دهد او برای بقای خودش هر کاری می‌کند و تمام تلاشش را انجام می‌دهد که باقی بماند این واقعی است.

البته در اوایل سفر خیلی ما را جدی نمی‌گیرند و می‌گویند او همیشه از این کارها کرده ولی نیمه‌کاره رها می‌کند و نمی‌تواند علت خوب سفر کردن مسافران در اوایل سفر این است که ساختارها ما را جدی نگرفته‌اند. ولی وقتی مدتی گذشت و دید که فرد دارد به سفر خود ادامه می‌دهد آن‌وقت کار اصلی ساختار شروع می‌شود و کار اصلی‌ترش زمانی است که می‌بیند فرد دارد به خط پایان نزدیک می‌شود آن زمان همه‌ی قدرتش را می‌گذارد که مانع حرکتمان شود و دوباره ما را به سمت تاریکی برگرداند.

پس من باید تمام حواسم را جمع کنم و مواظب احساسم باشم چون ساختار حس مرا در آن واحد آلوده می‌کند و این را بدانم که تمام قوانین و حرمت‌های کنگره برای این است که من در طول سفرم هیچ آسیبی نبینم.
بر گرفته ار سی دی حس
نویسنده طاهره همسفر محسن
ویراستار و ثبت :همسفر صدیقه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 24 آذر 1395 11:31 ب.ظ
احسنت و مرحبا همسفر طاهره و خدا قوت به همسفر صدیقه
مسافر فرهادفیروزی از نمایندگی فردوسی چهارشنبه 24 آذر 1395 07:42 ب.ظ
سلام و خداقوت به همسفر طاهره و تشکر ویژه از همسفر صدیقه/موفق و سربلند باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو